Warning: A non-numeric value encountered in /home/silesiat/domains/mdent.net.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5566
32 228 78 74; 690 08 78 74 mdent@mdent.net.pl

CZYM JEST IMPLANTOLOGIA

Implantologia jest nowoczesną metodą wypełnienia braków uzębienia. Mimo rozwoju stomatologii, nadal duża liczba pacjentów traci zęby na skutek zmian próchnicowych, przebytych chorób przyzębia bądź urazów. Do tej pory stomatolodzy najczęściej wybierali leczenie z wykorzystaniem mostów i protez ruchomych. Dzięki rozwojowi stomatologii, coraz większą popularnością cieszą się implanty.

Implanty są niedużymi śrubkami imitującymi korzeń zęba, które dentysta umieszcza w kości pacjenta. Do implantu przykręca się łącznik będący wsparciem dla porcelanowej korony. Implantologia wpływa nie tylko pozytywnie na poprawę jakości życia pacjenta, ale także przyczynia się do lepszego stanu zdrowia psychicznego dając większą pewność siebie.

DLACZEGO IMPLANTY

Brak nawet jednego zęba jest dla wielu osób poważnym problemem nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Dlatego celem uzupełnienia luk zębowych obecnie najczęściej wykorzystuje się implanty zębowe.

Z funkcjonalnego i estetycznego punktu widzenia rozwiązanie to jest najbardziej optymalnym sposobem odbudowy braków zębowych. Uzupełnienie braku zębowego odbywa się w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego, a rekonstrukcje na implantach mogą być niezależne od zębów sąsiednich.

WSTAWIENIE IMPLANTU

Wszczepienie implantu przebiega w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Wymaga od całego zespołu lekarskiego dużej precyzji, wiedzy i dokładności. Przed założeniem implantu konieczne jest przeprowadzenie trójwymiarowej tomografii, która pozwoli stomatologowi ocenić warunki kostne i pomoże dobrać wielkość implantu.

Po przeprowadzonej kwalifikacji do zabiegu, w znieczuleniu miejscowym wykonuje się pierwszą część leczenia, a mianowicie wprowadzenie wszczepu. Po tym zabiegu następuje przerwa 3-4 miesięczna, podczas której dochodzi do integracji wszczepu z tkanką kostną. Następnie po odsłonięciu implantu przystępuje się do odbudowy protetycznej.

DLACZEGO MY?

Zdajemy sobie sprawę, ze tylko implantologia pozwala w sposób naturalny, estetyczny i komfortowy zastąpić brakujące zęby. Dlatego, kiedy pacjent pyta o najlepsze rozwiązanie pozwalające na odtworzenie utraconego uzębienia – polecamy implanty. Nasz gabinet serdecznie zaprasza wszystkich pacjentów z miast Siemianowice Śląskie, Chorzów i Katowice marzących o pięknym i zdrowym uśmiechu.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy

ul. Bytkowska 21, 41-106 Siemianowice Śląskie

Kontakt