Warning: A non-numeric value encountered in /home/silesiat/domains/mdent.net.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5566
32 228 78 74; 690 08 78 74 mdent@mdent.net.pl

LECZENIE KANAŁOWE CZYLI ENDODONCJA

Endodoncja pozwala na uratowanie zębów, które bez tego leczenia zostałyby usunięte. Dzisiejsza endodoncja jest bardzo zaawansowaną technologicznie dziedziną stomatologii. Nasz gabinet spełnia najwyższe wymagania i standardy. Korzystamy z mikroskopu zabiegowego, endometrów, radiowizjografii, termicznej kondensacji gutaperki i ozonoterapii.

Skuteczność leczenia kanałowego jest bardzo wysoka. Leczenie to jest zdecydowanie tańsze i mniej inwazyjne, niż usunięcie zęba i wprowadzenie wszczepu lub wykonanie mostu. Polega ono na trwałym usunięciu martwej bądź zainfekowanej miazgi z systemu kanałowego w korzeniach zębów oraz jego szczelne wypełnienie specjalnymi materiałami. Dobry dentysta powinien udzielić konsultacji pacjentowi w zakresie procesu leczenia i późniejszej pielęgnacji i odbudowy zęba po zabiegu.

KIEDY JEST POTRZEBNE LECZENIE KANAŁOWE

Leczenie kanałowe jest konieczne, kiedy nerwy i naczynia krwionośne we wnętrzu zęba znajdują się w stanie zapalenia nieodwracalnego. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest nieleczona lub nieprawidłowo leczona próchnica lub uraz zęba. Głównym objawem zapalenia jest mocny i nasilający się ból zęba. Szybkie rozpoznanie takiego stanu oraz odpowiednio szybko rozpoczęte leczenie kanałowe umożliwia wyeliminowanie bólu i zachowanie zęba.

PRZEPROWADZENIE LECZENIA KANAŁOWEGO

Większości pacjentów tego typu leczenie kojarzy się przede wszystkim z bólem, ze strachem i z paniką. Nasz gabinet dzięki bogatej wiedzy i szerokim możliwościom technicznym jest w stanie zagwarantować najwyższą jakość i komfort bezbolesnego leczenia.

Po szybkim rozpoznaniu potrzeby leczenia kanałowego realizujemy zabieg z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu medycznego. Po wykonaniu znieczulenia komputerowego przystępujemy do właściwego leczenia. Wykorzystując wiedzę, doświadczenie, mikroskop zabiegowy, endometry, nowoczesną diagnostykę RTG oraz systemy do termicznej kondensacji gutaperki, przeprowadzamy kompleksowe leczenie kanałowe.

Po opracowaniu, osuszeniu i oczyszczeniu systemu kanałowego stomatolog przystępuje do odbudowy korony zęba. W tym celu wykorzystuje się wkłady z włókien szklanych, korony protetyczne i materiały wypełnieniowe. Endodoncja jest leczeniem czasochłonnym, wymagającym dużego wkładu pracy oraz wykorzystania skomplikowanego instrumentarium i zaawansowanych technologii.

DLACZEGO MY?

Nasz gabinet dzięki bogatej wiedzy i szerokim możliwościom technicznym jest w stanie zagwarantować najwyższą jakość i komfort bezbolesnego leczenia. Dzięki pracy w lupach i na mikroskopie zabiegowym uzyskujemy bardzo szczegółową diagnozę oraz dokładne wykonanie leczenia kanałowego.

Od lat specjalizujemy się w endodoncji i w leczeniu kanałowym. Serdecznie zapraszam wszystkich pacjentów z miast Siemianowice Śląskie, Chorzów i Katowice marzących o pięknym i zdrowym uśmiechuLeczenie kanałowe można z powodzeniem przeprowadzić także u kobiet spodziewających się dziecka.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy

ul. Bytkowska 21, 41-106 Siemianowice Śląskie

Kontakt