Warning: A non-numeric value encountered in /home/silesiat/domains/mdent.net.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5566
32 228 78 74; 690 08 78 74 mdent@mdent.net.pl

DIAGNOSTYKA STOMATOLOGICZNA

Diagnostyka stomatologiczna pozwala ocenić stan jamy ustnej pacjenta. Oprócz wywiadu  lekarskiego i wnikliwego badania klinicznego, przeprowadzane są także badania dodatkowe. Najczęściej są to badania radiologiczne, czyli badania, podczas których prześwietla się wybrane miejsce w ciele pacjenta promieniami rentgenowskimi i rejestruje się powstały obraz. Uzyskanie wysokiej jakości zdjęć w technologii cyfrowej pozwala na dokładne zdiagnozowanie problemów i stanów wymagających leczenia przez lekarza specjalistę.

NOWOCZESNE APARATY RENTGENOWSKIE

Nasza pracownia rentgenowska wyposażona jest w nowoczesny aparat RTG do zdjęć wewnątrzustnych z radiowizjografią i aparat do zdjęć pantomograficznych. Aparaty te są niezbędne do pełnej diagnostyki i do przygotowania kompleksowego planu leczenia. Z ich pomocą wykonywane są zdjęcia panoramiczne oraz panoramiczne segmentowe, które dostarczają wiele informacji niedostępnych przy stosowaniu innych metod diagnostycznych.

Kodak 8000 to cyfrowy aparat panoramiczny pozwalający uzyskać najwyższej jakości obraz, dzięki niezwykłej precyzyjności i dostosowaniu ekspozycji.

Carestreame CS 220 to aparat RTG o wysokiej częstotliwości. W połączeniu z radiografią firmy Kodak umożliwia uzyskanie zdjęć cyfrowych o wysokiej rozdzielczości i zmniejszenie dawki promieniowania.

DIAGNOSTYKA RTG

Badanie RTG jest wszechstronnie stosowane w stomatologii, m.in. w stomatologii estetycznej, chirurgii, protetyce, ortodoncji. Zdjęcia pantomograficzne pomagają ocenić stan zębów, kości, sprawdzić, czy nie występują stany zapalne, choroby przyzębia, zapalenia zatok szczękowych, zatrzymanie zębów. Radiowizjografia pozwala na precyzyjne zdiagnozowanie stanu uzębienia, jak np. ocenić długość kanału zęba, określić gęstość kości, sprawdzić poprawność w wypełnieniu kanału czy nawet wykryć wczesne stadium próchnicy.

DLACZEGO MY?

Pracownia diagnostyki rentgenowskiej M-DENT Siemianowice Śląskie wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, co w połączeniu z profesjonalną obsługą pozwala zapewnić pacjentowi usługę na najwyższym poziomie. Wykonywana stomatologiczna diagnostyka obrazowa to wyraźne zdjęcia RTG o wysokiej jakości, a przede wszystkim minimalna dawka promieniowania, która spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy

ul. Bytkowska 21, 41-106 Siemianowice Śląskie

Kontakt