Warning: A non-numeric value encountered in /home/silesiat/domains/mdent.net.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5566
32 228 78 74; 690 08 78 74 mdent@mdent.net.pl

PROFILAKTYKA
CZYLI ZAPOBIEGANIE CHOROBOM ZĘBÓW

Odpowiednia profilaktyka stomatologiczna nie tylko zapobiega powstawaniu ubytków próchnicowych i chorób przyzębia, ale także jest gwarancją pięknego i zdrowego uśmiechu przez lata. Intensywność i sposoby prowadzenia profilaktyki dobierane są do indywidualnych potrzeb pacjenta.

SYSTEMATYKA WIZYT PROFILAKTYCZNYCH

Podstawowym elementem profilaktyki dentystycznej u dzieci i dorosłych są systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Na wizytę kontrolną pacjenci powinni zdecydować się na ogół dwa razy do roku. Plan kontroli ustalany zazwyczaj jest indywidualnie. Podczas takiej wizyty sprawdzamy stan wszystkich prac w jamie ustnej. Dzięki temu możemy zapobiec powstawaniu nowych ubytków czy też dostatecznie wcześnie wykryć problemy zębowe zapobiegając utracie zęba. W zależności od potrzeb w czasie wizyt kontrolnych wykonywane są zabiegi higienizacyjne i profilaktyczne. O szczególną profilaktykę powinny zadbać dzieci, kobiety planujące ciążę, pacjenci z chorobami przyzębia oraz osoby starsze.

Prawidłowo wykonywane czyszczenie zębów w połączeniu z regularną kontrolą stomatologiczną pozwala zachować zdrowe zęby i dziąsła na długie lata.

JAK ZAPOBIEGAMY

Prawidłowa ocena stanu uzębienia i jamy ustnej jest podstawowym krokiem pozwalającym wskazać odpowiednie kierunki profilaktyki i dbałości o higienę jamy ustnej, zarówno przeprowadzanej samodzielnie w domu, jak i profesjonalnie w gabinecie. Doradzamy w zakresie doboru optymalnych akcesoriów, urządzeń, past i płukanek przeznaczonych do higieny jamy ustnej.

Profesjonalna higiena to ważny element nowoczesnej stomatologii. Regularne usuwanie kamienia jest integralną częścią podstawowej opieki nad jamą ustną. Od niego zależy sukces leczenia zachowawczego oraz stanowi ono pierwszy stopień w zapobieganiu, leczeniu i kontrolowaniu chorób przyzębia. Nasz gabinet stomatologiczny oferuje usuwanie kamienia nazębnego, lakierowanie, fluoryzację, piaskowanie i wybielanie zębów.

Nawet przy dobrej higienie zalecane jest profesjonalne oczyszczanie zębów przynajmniej jeden raz w roku. Zabiegi te wykonywane są przez doświadczone higienistki stomatologiczne, które pomogą w doborze optymalnej metody szczotkowania i niezbędnych środków higieny.

DLACZEGO MY?

Każdy pacjent otrzymuje od nas indywidualny plan leczenia. Przedstawiamy sposoby, dzięki którym można utrzymać zęby w jak najlepszym stanie przez długie lata. Nasi lekarze pomogą Ci rozwiązać problem bolących zębów, wyleczą i uzupełnią braki zębowe, pomogą w eliminacji nieświeżego oddechu.

Serdecznie zapraszamy pacjentów z miast Chorzów, Katowice, Siemianowice Śląskie i okolic, którzy marzą o zdrowym i estetycznym uśmiechu oraz oczekują od stomatologa bezpiecznego i bezbolesnego leczenia.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy

ul. Bytkowska 21, 41-106 Siemianowice Śląskie

Kontakt