Warning: A non-numeric value encountered in /home/silesiat/domains/mdent.net.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5566
32 228 78 74; 690 08 78 74 mdent@mdent.net.pl

CZYM JEST PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych lub po ich masywnym uszkodzeniu. Do ich odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne. Mogą one być stałe (niedające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Prace protetyczne wykonuje się we współpracy z laboratorium protetycznym. Efekt finalny wykonanych prac to owoc współpracy lekarza, technika dentystycznego i pacjenta. Dlatego nasz doświadczony zespół współpracuje z najlepszymi i najnowocześniejszymi laboratoriami protetycznymi w kraju.

RODZAJE UZUPEŁNIEŃ

Wśród stałych uzupełnień protetycznych rozróżniamy:

  • Korony protetyczne, czyli pewnego rodzaju nakładki, które chronią zniszczony ząb bądź jego korzeń, ale mogą też zmienić kształt i kolor danego zęba. Dentysta najpierw szlifuje ząb, tzn. pomniejsza go i pokrywa koroną tymczasową. Koronę protetyczną wykonuje technik dentystyczny, a dentysta wkleja ją na oszlifowany wcześniej ząb. Najpiękniejsze korony wykonuje się aktualnie z tzw. ceramiki bezmetalowej, które dają bardzo naturalny efekt estetyczny.
  • Licówki, czyli nakładki estetyczne wykonane z porcelany bądź z materiału kompozytowego. Stosuje się je zazwyczaj u pacjentów chcących zmienić kształt zębów bądź poprawić ich ogólny wygląd. Licówki nakłada się na uzębienie o niedużym zniszczeniu.
  • Mosty protetyczne, będące połączeniem kilku koron, uzupełniają brakujące zęby.
  • Nakłady INLAY i ONLAY, które są porcelanowym lub kompozytowym uzupełnieniem zastępującym tradycyjne plomby. Wykonywane przez Laboratorium Protetyczne pozwalają na optymalną odbudowę mocno zniszczonych zębów.
  • Uzupełnienia ruchome, czyli wyjmowane z jamy ustnej. Wykonujemy protezy akrylowe, szkieletowe i elastyczne.

KORONA PROTETYCZNA

Po dokładnym zbadaniu zęba następuje jego przygotowanie do zabiegu polegające na oszlifowaniu go w odpowiedni sposób. Ząb jest zmniejszony tak, aby wykonana korona ostatecznie uzyskała rozmiar naturalnego zęba. Czynność ta jest bezbolesna, gdyż jest wykonywana w znieczuleniu.

Następnie pobierany jest wycisk oszlifowanego zęba i wysyłamy go do laboratorium protetycznego. Czas wykonania korony zależy od jej rodzaju i ilości zamówionych koron. Do czasu otrzymania korony ostatecznej pacjent użytkuje koronę tymczasową. Kolejna wizyta to przymiarka i cementowanie gotowej korony na stałe.

Kilka dni od zabiegu pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, jednak po upływie tego czasu to uczucie mija. Korony protetyczne są tak samo wygodne i funkcjonalne, jak naturalne uzębienie.

DLACZEGO MY?

Serdecznie zapraszamy wszystkich pacjentów z miast Katowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów, którzy marzą o zdrowym uśmiechu. Oferujemy kompleksowe usługi obejmujące protetykę, implantologię, profilaktykę i leczenie chorób dziąseł oraz przyzębia. Nasz gabinet jest wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny, a zatrudniony personel nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w kursach i w seminariach. Do potrzeb pacjentów podchodzimy indywidualnie i zapewniamy bezbolesne i skuteczne leczenie.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy

ul. Bytkowska 21, 41-106 Siemianowice Śląskie

Kontakt