Warning: A non-numeric value encountered in /home/silesiat/domains/mdent.net.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5566
32 228 78 74; 690 08 78 74 mdent@mdent.net.pl

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Stomatologia dziecięca to niezwykle ważna i prężnie rozwijająca się dziedzina. Jej fundamentalną funkcją jest ZAPOBIEGANIE ROZWOJOWI PRÓCHNICY I CHORÓB PRZYZĘBIA. Bardzo istotne jest wczesne wykrycie zmian chorobowych i jak najszybsze podjęcie leczenia. Stosujemy delikatne znieczulenia i najlepsze materiały wypełnieniowe. Uczymy naszych małych pacjentów prawidłowego dbania o własne zęby.

Wierzymy, że te nawyki zaprocentują także w dorosłym życiu, a wizyty u dentysty staną się czymś naturalnym i niewzbudzającym niepotrzebnych, negatywnych emocji.

MALI PACJENCI

Wizyta dziecka, zwłaszcza małego, u stomatologa często wiąże się ze stresem. Dlatego tworzymy miłą i przyjazną atmosferę. Pierwsze spotkanie z dentystą to wizyta adaptacyjna. Dziecko poznaje miejsce i osoby, które otoczą go profesjonalną opieką.

Mamy do dyspozycji:

  • kącik dla dzieci do zabawy i rysowania,
  • kolorowe plomby,
  • zabawy w trakcie nauki szczotkowania,
  • nagrody dla dzielnych pacjentów,
  • zabiegi profilaktyczne w szerokim zakresie.

ZABIEGI DLA DZIECI

Pierwsza wizyta dziecka w naszym gabinecie to precyzyjna ocena jamy ustnej w celu ustalenia etapu rozwojowego szczęk, prawidłowości wyrzynania się zębów oraz zdiagnozowania ewentualnych zmian chorobowych. Mały pacjent otrzymuje plan leczenia i wizyt kontrolnych. Oferujemy szereg zabiegów: począwszy od nauki szczotkowania po ozonowanielakierowanie zębów z wykorzystaniem związków fluoru.

Fluoryzacja to zabieg nieinwazyjny, który czyni zęby mocniejszymi i bardziej odpornymi na próchnicę. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, preparaty mogą być aplikowane w formie pianki, żelu, bądź lakieru. Fluoryzację należy powtarzać.

Regularne wizyty kontrolne i systematycznie przeprowadzane zabiegi profilaktyczne zapewniają zdrowe zęby na długie lata.

DLACZEGO MY?

Kochamy dzieci dlatego stomatologia dziecięca jest jedną z naszych specjalizacji. Nasz gabinet odwiedzają najmłodsi pacjenci m.in. z miast Chorzów, Katowice i Siemianowice Śląskie. Każda wizyta jest umilana w indywidualny sposób. Stworzyliśmy warunki komfortu i bezpieczeństwa.

Dbamy o komfort najmłodszych pacjentów i dokładamy wszelkich starań, by zabiegi były bezbolesne. Budujemy u dzieci nawyk higieny jamy ustnej, jako gwarancji zdrowego i pięknego uśmiechu.

Nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, dynamiczny rozwój oraz indywidualne podejście do potrzeb pacjentów sprawia, że nasze usługi cieszą się zaufaniem i zadowoleniem małych i dużych pacjentów.

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy

ul. Bytkowska 21, 41-106 Siemianowice Śląskie

Kontakt